Tag: zabawa

Jak rozwijać wyobraźnię dziecka?

Wykorzystanie zestawów kreatywnych Gry i zabawy kreatywne Zachęcaj dziecko do rozwoju Baw się razem z dzieckiem – twórzcie nowe zabawy Dla dziecka nie ma nic lepszego, niż wspólna zabawa z rodzicem. Dzięki temu czuje się ważne, a także, że jest traktowane na poważnie….A co z innymi zabawami dla dzieci? Tutaj wybór też jest spory: malowanie i rysowanie to podstawa, ale można do tego dodać jeszcze zabawy w teatr i pantominę. A co z muzyką?

Zobacz więcej

Jak spędzać czas z niemowlakiem?

Doskonałym sposobem na zabawę z niemowlakiem jest także zrobienie baniek mydlanych. Jeśli wydmuchasz kolorowe bąbelki w stronę maluszka, masz gwarancję, że taka zabawa bardzo mu się spodoba….Kreatywna zabawa z niemowlakiem Pamiętasz jak sama uwielbiałaś łapać kolorowe przedmioty? Wykorzystaj tę wiedzę i pobaw się z niemowlakiem w chwytanie.

Zobacz więcej

Wybieramy gry edukacyjne dla dzieci w różnym wieku – jaka gra edukacyjna dla dwulatka, trzylatka, pięciolatka…?

To okazja do świetnej zabawy i wzmocnienia rodzinnych więzów….Nie jest tajemnicą, że dzieci najwięcej uczą się poprzez zabawę. Jeśli więc chcemy odpowiednio zadbać o prawidłowy rozwój swojego maleństwa, warto rozważnie dobierać zabawki, którymi jest otoczone.

Zobacz więcej

Klocki Cobi – czy warto? Jakie zestawy klocków oferuje marka Cobi?

Dla młodych miłośników piłki nożnej także znajdą się odpowiednie do zabawy zestawy. Jakie są zalety klocków Cobi? Pierwszą zaletą, o której warto wspomnieć jest zapewne cena….Wybór zestawów w ofercie Cobi jest naprawdę bardzo szeroki i może trafić w gust zarówno chłopca, jak i dziewczyny, a zapewne niejeden dorosły nie pogardzi zabawą takimi klockami.

Zobacz więcej

Jak budować relacje z dzieckiem i być dobrym ojcem?

Wcale przy tym nie trzeba wiele, odrobina uwagi, dobre słowo, chwila zabawy, rozmowa – każde z tych czynności jest z łatwością wyłapywane przez dziecko….Jeżeli nie ojcowie nie będą się wymigiwać od codziennych czynności jak karmienie, przewijanie, zabawa czy nawet tulenie dziecka, wówczas w przyszłości ich relacje z dziećmi też będą zdecydowanie lepsze.

Zobacz więcej

Jak wygląda świat młodej mamy, czy młoda mama ma trudno, jak pomóc młodej mamie?

Karmienie, przewijanie, kąpanie, usypianie, zabawa, karmienie, przewijanie… i tak w kółko, a przecież są jeszcze inne prace do wykonania. Jeżeli mama zostaje w domu, a mąż pracuje, to często na nią spadają też inne obowiązki.

Zobacz więcej

Jaka wyprawka dla przedszkolaka? Co przyda się dziecku w przedszkolu?

Inna sprawa, że maluchy często mają wiele różnych zabaw, przy których mogą się pobrudzić, a w takim wypadku ubranko na zmianę to konieczność. Niezbędne będą także buty na zmianę, które zdecydowanie powinno być albo wsuwane na stopę, albo posiadać rzepy czy zatrzaski.

Zobacz więcej