Dziecko rysujące kredkami

Jaka wyprawka dla przedszkolaka? Co przyda się dziecku w przedszkolu?

Wiele mówi się o przygotowaniach dziecka do szkoły, ale co z przedszkolakami? Pobyt w przedszkolu także wiąże się z wydatkami, ponieważ małe dziecko, choć nie musi dźwigać ciężkiego plecaka pełnego książek, także potrzebuje odpowiedniego przygotowania. Co może się przydać? Jak przyszykować wyprawkę dla przedszkolaka?

Jak wybrać wyprawkę do przedszkola?

Gdy nasze dziecko dostanie się na listę przyjętych do przedszkola, zazwyczaj wtedy rodzice uświadamiają sobie, że trzeba je przecież odpowiednio wyszykować do pobytu w placówce. Zaczyna się zastanawianie nad tym, co może się przydać, co będzie konieczne, jak również to, czego może wymagać samo przedszkole. Większość placówek ma z góry ustalone listy, co dany przedszkolak powinien posiadać. Najlepiej więc pytać panie przedszkolanki, jakie są wymagania, a w każdym przedszkolu może wyglądać to nieco inaczej.

Jakie ubrania w wyprawce przedszkolaka?

Na pewno warto pamiętać o tym, że dziecko w przedszkolu potrzebuje ubrań na zmianę. Często, zwłaszcza zimą, przychodzą w grubych puchowych kurtkach, ubrane w ciepłe swetry, rajstopki i ogrodniczki. W przedszkolu takie ubrania nie będą wygodne, dziecko musi się więc w coś przebrać. Inna sprawa, że maluchy często mają wiele różnych zabaw, przy których mogą się pobrudzić, a w takim wypadku ubranko na zmianę to konieczność.

zobacz także:  Jak wzmocnić odporność dziecka? Sposoby na hartowanie dziecka

Niezbędne będą także buty na zmianę, które zdecydowanie powinno być albo wsuwane na stopę, albo posiadać rzepy czy zatrzaski. Dodatkowo jeżeli w przedszkolu obowiązuje leżakowanie, maluch powinien mieć także własną piżamkę.

Wszystkie te rzeczy powinny być spakowane do worka, a on sam podpisany. W przedszkolach publicznych zazwyczaj dzieci jest więcej i często miewają one podobne przedmioty i ubrania, podpisanie ich czy zaznaczenie w konkretny sposób pozwoli na uniknięcie pomyłek.

Artykuły rysownicze

Artykuły higieniczne dla przedszkolaka – co powinien mieć?

Takie artykuły także bardzo się przydają w przedszkolu, gdzie maluch zazwyczaj spędza sporą część dnia. W wyprawce dla malucha na pewno powinny się znaleźć takie podstawowe rzeczy jak: szczoteczka do zębów, pasta i kubeczek. Na pewno przyda się także własny ręcznik, jak również mydło, z którego dziecko będzie korzystać. Jeżeli do przedszkola chodzą młodsze dzieci, które jeszcze nie nauczyły się korzystania z toalety, w takiej wyprawce obowiązkowo powinny znaleźć się także pieluszki. Warto, by dzieci miały ze sobą również chusteczki higieniczne oraz jakiś grzebień czy szczotkę.

zobacz także:  Jak budować relacje z dzieckiem i być dobrym ojcem?

Jakie artykuły papiernicze przydadzą się przedszkolakowi?

To najprawdopodobniej ta część wyprawki najbardziej interesuje każdego rodzica. Dzieci w przedszkolu nie tylko się bawią zabawkami, ale często wykonują różne czynności: rysują, malują, wycinają, zdobią i wykonują całe mnóstwo innych czynności, które mają walory rozrywkowe i edukacyjne. To rzecz jasna wymaga odpowiednich artykułów. Jakich? Przedszkola powinny to wyznaczyć, jednak zazwyczaj są to: kredki tradycyjne i świecowe, farbki, pędzelki, ołówki, pisaki, gumki i temperówki. Przyda się też blok rysunkowy, brystol czy bibuły. Do pierwszych lekcji pisania przydatny będzie także zeszyt i rzecz jasna nie można zapomnieć o kleju, nożyczkach czy plastelinie!

O czym warto pamiętać wysyłając dziecko do przedszkola?

Jak widać wyprawka przedszkolaka wygląda dość imponująco, jednak zazwyczaj poszczególne koszty nie są wielkie, a zakupione artykuły wystarczają na dość długo. Oczywiście należy do tego wliczyć także inne opłaty, jak czesne za przedszkole, opłaty za wycieczki, dodatkowe zajęcia czy inne koszta, które mogą być wymagane w danej placówce. Te mogą się pomiędzy sobą różnić, więc dobrze, jeżeli rodzice wcześniej rozeznają się mniej więcej w tym, jak to może wyglądać.

zobacz także:  Jaki plecak do szkoły dla dziecka? Tornister, plecak tradycyjny czy może na kółkach?