Kobieta w ciąży w sukience

Sukienka dla mamy karmiącej, która sprawdzi się na weselu – jaka?

Bycie młodą mamą bywa wymagające. Opieka nad dzieckiem to nie zabawa, a nam zależy przede wszystkim na tym, by zapewnić naszemu maluszkowi wszystkiego, co mu potrzeba. Pierwsze miesiące jego życia stoją najczęściej pod znakiem karmienia piersią, a w tym celu, podstawą będzie wygoda nie tylko dziecka, ale i nasza. Udając się więc poza dom, razem z maluszkiem, na przykład na wesele, trzeba uwzględnić także potrzeby dziecka.

Sukienka do karmienia – jaka powinna być?

Będąc młodą mamą najczęściej przynajmniej do pewnego wieku, skupia się na karmieniu dziecka własną piersią. W ten sposób przekazuje się mu wszystkie najistotniejsze składniki odżywcze, potrzebne do jego rozwoju. Abstrahując jednak już od kwestii zalet tego sposobu karmienia, warto przyjrzeć się temu od strony praktycznej, a konkretnie wygody kobiety.

Pozostając w domu, najczęściej nieszczególnie zwraca się uwagę na wygląd i to, co się na sobie ma. Zazwyczaj istotne będzie to, by niezależnie od sytuacji, w każdej chwili można będzie przystawić dziecko do piersi. Czasem jednak luźne bluzki to za mało, ale na rynku można znaleźć sporo ubrań dedykowanych zarówno kobietom ciężarnym, jak i młodym matkom.

zobacz także:  Depresja poporodowa – jakie są jej przyczyny, objawy i jak sobie z nią radzić?

Wybór bluzki czy sukienki do karmienia stał się już pewną podstawą i obowiązkową częścią garderoby każdej kobiety. Są one tak szyte, że pozwalają na dyskretne i łatwe przystawienie dziecka do piersi, niezależnie od okoliczności i miejsca. Pozwalają na to specjalne guziki, zaczepy, a także zakładki, dzięki którym wystarczy jedynie delikatnie odchylić fragment materiału i nie ma konieczności rozbierania się, co jest zazwyczaj dosyć kłopotliwe, zwłaszcza w miejscach publicznych.

Jak ubrać się na wesele, będąc matką?

Zostając mamą, wcale nie jesteśmy przez to wykluczone ze społeczeństwa, a dziecko nie jest naszą kulą u nogi. Dostając więc zaproszenie na jakąkolwiek uroczystość, choćby na wesele, z powodzeniem można się na nie udać i dobrze się przy tym bawić. Oczywiście trzeba się wcześniej odpowiednio przygotować, zwłaszcza jeżeli chodzi o ubiór. Jak wybrać wygodną sukienkę do tańca sugeruje ten poradnik, a w przypadku posiadania małego dziecka, warto też uwzględnić praktyczne rozwiązania, wspomagające karmienie. Na szczęście, na rynku nie brakuje kreacji dedykowanych młodym mamom, dzięki czemu możliwe jest dobranie stroju, który będzie elegancki, stylowy i jednocześnie nie sprawi nam kłopotów.

zobacz także:  Wybieramy gry edukacyjne dla dzieci w różnym wieku - jaka gra edukacyjna dla dwulatka, trzylatka, pięciolatka...?

Kobieta w sukience

Jaka sukienka dla młodej matki karmiącej?

Do wyboru mamy różne rozwiązania dla matek, które mają za zadanie ułatwić dostęp do piersi, bez konieczności rozbierania się, co z oczywistych względów, byłoby mocno kłopotliwe. Odpowiedni krój to podstawa, dzięki temu zachowa się kobiecy wygląd, podkreślając swoje atuty, jednocześnie mając na względzie dobro dziecka. Sprawdzają się tu choćby kroje sukienek kopertowych, które dzięki swojej budowie, pozwalają na łatwe i szybkie odsunięcie materiału, w celu przystawienia dziecka. To samo dotyczy się kreacji mających z przodu suwak albo guziki. Lepiej też wybierać te nieco luźniejsze fasony, a lejące się materiały ukryją wszelkie niedoskonałości, które mogły pozostać po porodzie.

Czy opłaca się kupować sukienkę do karmienia na wesele?

A dlaczego nie? Każda kobieta, szczególnie ta, która jest już po porodzie, chce wyglądać pięknie, a współczesna moda w zupełności im na to pozwala. Oferowane na rynku sukienki, nie tylko na wesele, ale i na wiele innych okazji, są niezwykle stylowe, a możliwość odchylenia materiału w celu karmienia dziecka na tyle dyskretne, że sprawdzą się nawet w późniejszym czasie. To uniwersalne rozwiązanie, a sukienka taka może posłużyć nam na wiele lat, nawet wówczas, gdy przestaniemy już karmić. Nie trzeba tego więc traktować jako jednorazowego zakupu, z którego skorzystamy raz i więcej już nie założymy. Proste sukienki koktajlowe czy wizytowe, można z powodzeniem nosić także na co dzień, ale i od święta.

zobacz także:  Podwyższenie alimentów na dzieci - w jakich sytuacjach można się ubiegać? Kiedy zwrócić się o pomoc do adwokata?