Klocki Cobi mała armia

Klocki Cobi – czy warto? Jakie zestawy klocków oferuje marka Cobi?

Klocki to jedna z najpopularniejszych zabawek już od wielu lat. Praktycznie każde dziecko kiedyś nimi się bawiło, a trzeba przyznać, że na rynku obecnie dostępnych jest naprawdę wiele rodzajów klocków. Jedną z popularniejszych firm jest Cobi, jako polski tańszy odpowiednik klocków Lego. Czy warto jest w nie zainwestować?

Historia firmy Cobi

Cobi to polska firma klocków konstrukcyjnych, która została założona w 1987 roku. Z początku zajmowała się produkcją puzzli oraz gier planszowych, z kolei klocki weszły do stałej produkcji nieco później, bo w 1992 roku. To był ważny okres dla firmy, które produkty stawały się coraz popularniejsze, co zaowocowało otwarciem nowych zakładów produkcyjnych. Z czasem przedsiębiorstwo rozrosła się na tym, że klocki marki Cobi zaczęły pojawiać się także za granicą, między innymi na Węgrzech, Słowacji i w Czechach. Obecnie są to jedna z najpopularniejszych klocków zaraz Obok Lego, ale czy polski producent dorównuje swojemu duńskiemu odpowiednikowi?

zobacz także:  Jakie powinno być łóżeczko dziecięce?

Czy warto jest wybrać klocki Cobi?

Klocki Cobi szczycą się wysoką jakością, a także kompatybilnością z klockami marki Lego. Oznacza to, że różne zestawy tych dwóch marek można ze sobą łączyć i wymieniać. I rzeczywiście tak jest, choć wiele osób zwraca uwagę na to, że są pewne różnice pomiędzy ludzikami (kompatybilność nie jest aż tak duża). Poza tym drobnym faktem, zabawki marki Cobi utrzymują równie wysoki poziom i obecnie na rynku dostępnych jest wiele zestawów, zarówno takich mających swoje odpowiedniki w Lego, jak również całkowicie autorskich. Przeglądając sklepy z zabawkami można natknąć się na szeroki wybór zestawów klocków Cobi np na: urwis.pl/klocki/klocki-cobi, tym samym idealnie można je dopasować do każdego dziecka i jego zainteresowań.

Zestawy klocków Cobi

Jakie zestawy klocków oferuje Cobi?

Wybór zestawów w ofercie Cobi jest naprawdę bardzo szeroki i może trafić w gust zarówno chłopca, jak i dziewczyny, a zapewne niejeden dorosły nie pogardzi zabawą takimi klockami. Dużą popularnością z pewnością cieszą się klocki z serii militarnych i historycznych, jak Mała Armia czy Samoloty II WŚ. Jest również wiele zestawów związanych ze znanymi bitwami, jak Bitwa o Berlin. Ponieważ Cobi ma podpisane umowy popularnymi na świecie firmami, można znaleźć również takie zestawy jak World of Tanks, Pingwiny z Madagaskaru, Monster Trux czy Winx Club. Ciekawym wyborem wydają się także zestawy aut z okresu PRL, czyli seria Youngtimer Collection czy legendarne Auta PRL. Dla młodych miłośników piłki nożnej także znajdą się odpowiednie do zabawy zestawy.

zobacz także:  Jak rozwijać wyobraźnię dziecka?

Jakie są zalety klocków Cobi?

Pierwszą zaletą, o której warto wspomnieć jest zapewne cena. Klocki Cobi są zdecydowanie tańsze w stosunku do Lego, na które nie każdego przecież stać, a jakością wykonania wcale nie odstają. Inna sprawa to kompatybilność z zestawami klocków Lego, dzięki czemu można je ze sobą łączyć. Jeżeli chodzi o łatwość składania, wszystko będzie zależało od danego zestawu, choć zapewne konieczna będzie pomoc osoby dorosłej.

Firma w stosunku do swojego duńskiego odpowiednika na rynku działa stosunkowo krótko, dlatego oferowany wybór klocków, choć szeroki, nie jest aż tak bogaty. Mimo to Cobi ciągle się rozwija przez nawiązywanie współpracy z kolejnymi markami, a to pozwala na wytwarzanie coraz to nowszych zestawów. Choć w stosunku do Lego, nadal ma lekkie niedoróbki, to jak na firmę mającą znacznie krótszy staż, bardzo dużo osiągnęli, co więcej, nie poprzestają na laurach i ciągle poszerzają swoją ofertę, a to jest tylko na plus.