Tag: przypadki

Wirusy a ciąża – czy dziecko może zarazić się od matki? Czy kobieta w ciąży jest bardziej narażona na wirusy?

W przypadku wielu chorób wirusowych można także sięgnąć po szczepionki, które uchronią nas przed ewentualnym zachorowaniem….Nie wszystkie wirusy przedostają się do płodu i najczęściej ma to miejsce w przypadku infekcji pierwotnych. W zależności od rodzaju tego wirusa, a także czasu trwania ciąży, konsekwencje mogą być naprawdę różne.

Zobacz więcej

Podwyższenie alimentów na dzieci – w jakich sytuacjach można się ubiegać? Kiedy zwrócić się o pomoc do adwokata?

W przypadku, gdy powód, czyli dziecko, jest niepełnoletnie, pozew składa rodzic zajmujący się jego wychowaniem. A na jakiej podstawie środki te są zasądzane?…I tak jak w przypadku spraw o przyznanie alimentów, warto zastanowić się nad skorzystaniem z pomocy adwokata, który pomoże w przygotowaniu pozwu oraz będzie reprezentować swojego klienta w trakcie rozprawy sądowej.

Zobacz więcej

Czy można zajść w ciążę podczas okresu?

Mężczyzna, aby zapobiec wystąpieniu infekcji powinien skorzystać z prezerwatywy – jest to też szczególnie ważne, w przypadku gdy nie stosujemy żadnych innych metod antykoncepcyjnych. Jaki jest prawidłowy cykl owulacyjny?…W wielu przypadkach seks podczas okresu łagodzi dolegliwości bólowe, odpręża i działa relaksująco na kobietę. Należy tu jednak pamiętać o higienie – podczas krwawienia łatwo o infekcje, na które jest narażony także mężczyzna.

Zobacz więcej

Jak wybrać bezpieczny fotelik samochodowy?

Foteliki dla niemowląt Jedną z najistotniejszych rzeczy w przypadku takich fotelików jest to, że montuje się je zawsze tyłem do kierunku jazdy. Ma to swoje uzasadnienie. Chodzi o to, że niemowlę nie ma jeszcze odpowiednio wykształconych mięśni szyi….W przypadku starszych dzieci stosujemy odmienny sposób zapięcia. Foteliki dla maluchów mają pasy wewnętrzne. Starsze dzieci przypinamy natomiast za pomocą pasów samochodowych. Lepsze modele fotelików mają prowadnice lub uchwyty, które pomagają we właściwym zapięciu.

Zobacz więcej

Chłopiec czy dziewczynka – kiedy można określić płeć dziecka?

Jednym z najbardziej podstawowych jest badanie USG, które to sprawdza się właściwie w 90% przypadków. Dostępne są także metody bardziej domowe i oparte na analizie moczu matki….W przypadku badania USG, określenie płci dziecka możliwe jest między 18 a 22 tygodniem ciąży. Nie każda kobieta chce tyle czekać. Domowy test paskowy, można wykonać już w 6 tygodniu (a potem ewentualnie pójść na USG dla pewności).

Zobacz więcej

Jak wybrać imię dla dziecka? Czy oryginalne i nietypowe imię to dobry pomysł?

Zasady te rzecz jasna odnoszą się do dzieci polskiej narodowości, których rodzice są polakami, w przypadku związków mieszanych czy obcokrajowców, stosowane są już odrębne zasady….Warto przy tym pamiętać, że w przypadku bardzo pospolitych nazwisk, danie dziecku wyszukanego imienia na pewno nie będzie brzmiało dobrze. To samo dotyczy się także imion zagranicznych.

Zobacz więcej

Depresja poporodowa – jakie są jej przyczyny, objawy i jak sobie z nią radzić?

W przypadku depresji poporodowej mamy do czynienia z długotrwałym stanem smutku, który może ciągnąc się wiele miesięcy, a nawet kilka lat, a objawy są znacznie silniejsze niż przy baby blues. Czym objawia się depresja poporodowa?…W obu przypadkach matka po narodzinach dziecka staje się bardziej przygnębiona, smutna, przybita, jednak przy baby blues nie sprawia to, że przestaje się ona dzieckiem opiekować czy o nie martwić, a co więcej, ten stan mija stosunkowo szybko bo maksymalnie do 6 tygodni od

Zobacz więcej