Tag: noworodek

Wizyta noworodka u lekarza – jak się do tego przygotować?

Pierwszy lekarz, z którym noworodek ma styczność zaraz po porodzie to neonatolog, którego specjalizacją jest profilaktyka, diagnozowanie oraz leczenie schorzeń u noworodków….Kiedy powinno się iść z noworodkiem do pediatry? Jakie formy kontroli lekarskiej obowiązują noworodki? Wizyta u neonatologa – czym zajmuje się lekarz neonatolog? Kiedy pierwsza wizyta u pediatry? Jakie badania wykonywane są u pediatry? sprawy mamy w

Zobacz więcej

Jak często karmić niemowlę?

Tak długo i często jak noworodek domaga się jedzenia, należy to respektować. Oczywiście z czasem i rozwojem maluszka ilość karmień może ulegać zmianie….Na początku i w pierwszych dniach życia noworodka, maluszek może domagać się jedzenia niemal bez przerwy i dopiero po kilku dniach zaczyna się to stabilizować. sprawy mamy w

Zobacz więcej

Pierwsza wizyta u pediatry: kiedy, o co pytać, co zabrać?

Zobaczy, czy naturalnie się ono układa, czy noworodek trzyma rączki i nóżki zgięte we wszystkich stawach, oraz w jaki sposób obraca główkę….Na czym polega wizyta u pediatry z noworodkiem? Podczas wizyty lekarz przeprowadza wywiad z matką. Wypyta o wiele kwestii, na przykład o to, jak przebiegała ciąża i poród, oraz pierwsze dni po porodzie.

Zobacz więcej

Jak wygląda świat młodej mamy, czy młoda mama ma trudno, jak pomóc młodej mamie?

Nasze codzienne życie zostaje podporządkowane względem trybu życia noworodka, który przez pierwsze miesiące będzie jedynie spał, jadł i wydalał. Niby nic, ale pracy przy tym wcale nie ma mało, a już na pewno nie ma go zbyt wiele dla siebie.

Zobacz więcej

Jakie łóżeczko dla niemowlaka? Czym kierować się przy wyborze łóżeczka dla dziecka?

Wybór łóżeczka dla noworodka nie jest łatwy i dobrze jest wiedzieć, na co powinno się zwracać uwagę jeszcze zanim przystąpimy do zakupu. Jaki rozmiar łóżeczka dla niemowlaka? Jakie materiał łóżeczka? Co ze szczebelkami łóżeczka?

Zobacz więcej

Wirusy a ciąża – czy dziecko może zarazić się od matki? Czy kobieta w ciąży jest bardziej narażona na wirusy?

Trzeba też pamiętać, że bywają zakażenia, takie jak ospa wietrzna, które właśnie w tuż przed porodem mogą być najgroźniejsze i odznaczać się wysoką śmiertelnością wśród noworodków. Jak chronić się przed wirusami w ciąży?

Zobacz więcej