Tag: poród

Pierwsza wizyta u pediatry: kiedy, o co pytać, co zabrać?

Wypyta o wiele kwestii, na przykład o to, jak przebiegała ciąża i poród, oraz pierwsze dni po porodzie. Przejrzy też książeczkę zdrowia, sprawdzając opis porodu, punktację Apgar, wynik badania przesiewowego słuchu, wykonane zabiegi oraz czy dziecko miało żółtaczkę….Oceni też stan węzłów chłonnych, zbada oczy, buzię, sprawdzi czy w żadnym z obojczyków nie doszło do pęknięcia podczas porodu (co czasem się zdarza). Lekarz dokona pomiarów wagi, a jeśli uzna to za konieczne, również innych – obwodu główki czy długości ciała.

Zobacz więcej

Jak zamaskować brzuch po ciąży? Sukienki tuszujące brzuch to tylko jeden z pomysłów

Zanim wrócimy do formy sprzed porodu może upłynąć nieco czasu. Dlatego warto poznać skuteczne sposoby, jak zamaskować niedoskonałości. Przedstawiamy propozycję ubrań, które zatuszują brzuch po ciąży….Świetnie sprawdzą się także podczas najbardziej zabieganych, pierwszych miesięcy po porodzie. Jakie bluzki wyszczuplają? Jak dobrać bluzkę, aby zamaskować brzuch po ciąży? W tym przypadku znów sprawdzą się ubrania o trapezowym kroju.

Zobacz więcej

Depresja poporodowa – jakie są jej przyczyny, objawy i jak sobie z nią radzić?

Depresja poporodowa to często temat tabu i mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że po porodzie kobieta może być przygnębiona, nie cieszyć się z obecności dziecka mieć obniżony nastrój….Ciąża to pierwsza zmiana, w której organizm produkuje więcej hormonów koniecznych do rozwoju i utrzymania dziecka, z kolei poród jest kolejnym etapem, w którym następuje burza hormonalna, gdy ciało w dość gwałtowny sposób stara się wrócić do stanu sprzed ciąży.

Zobacz więcej