Tag: wyobraźnia

Jak rozwijać wyobraźnię dziecka?

Oczywiście o wyobraźnie dziecka należy dbać i ją rozwijać, ale jak można to zrobić? Baw się razem z dzieckiem – twórzcie nowe zabawy Cała Polska czyta dzieciom – nie tylko od święta!…Dziecięca wyobraźnia potrafi być niezwykle zaskakująca, szczególnie dla nas jako dorosłych. Ich pomysłowość i kreatywność nie zna granic i co ważniejsze – bardzo dobrze świadczy o rozwoju naszej pociechy.

Zobacz więcej

Top 5: zabawki edukacyjne dla dzieci

Klocki Klocki, podobnie jak puzzle, ćwiczą umiejętności manualne, jednak chyba w jeszcze większym stopniu rozwijają wyobraźnię – oczywiście w sytuacji, gdy pozostawiają dziecku więcej swobody, a nie ma konieczności budowania według instrukcji….Puzzle Ćwiczą nie tylko spostrzegawczość i wyobraźnię przestrzenną, lecz wyrabiają też charakter, ucząc cierpliwości i wytrwałości. Przede wszystkim jednak rozwijają mózg, pobudzając neurony do działania i zmuszając dziecko do myślenia logicznego i analitycznego.

Zobacz więcej

Jakie gry planszowe dla rodziny? 5 gier familijnych, które warto mieć

Gry planszowe potrafią rozbudzić wyobraźnię, kreatywność, wypróbować naszą zręczność oraz zmusić nas do ruszenia szarymi komórkami. Które z tych gier idealnie nadają się na rodzinne spotkania? 1….Dixit Jest to przede wszystkim gra wyobraźni i skojarzeń. Doskonale sprawdza się zarówno wśród dzieci, jak i dorosłych, a jej największą zaletą są przepiękne ilustracje na kartach. Na czym polega rozgrywka?

Zobacz więcej

Wybieramy gry edukacyjne dla dzieci w różnym wieku – jaka gra edukacyjna dla dwulatka, trzylatka, pięciolatka…?

Wśród gier dla dzieci do lat trzech znajdziemy w głównej mierze propozycje rozwijające wyobraźnie, pamięć oraz podstawowe zdolności manualne. Przykładem może być gra polegająca na dopasowywaniu elementów do specjalnie przygotowanych plansz.

Zobacz więcej