wąska talia

Halki wyszczuplające dla młodych mam, czyli sposób na świetną figurę po ciąży

Ciąża i poród są niezwykle wyczerpujące dla organizmu. Ponadto wiele młodych mam boryka się także z innymi problemami – mało jędrną skórą oraz nadmiarem kilogramów, które trudno jest zrzucić. Warto wiedzieć, że można pomóc sobie i swojej sylwetce, zakładając bieliznę wyszczuplającą. Dodatkowo przedstawimy porady, które pozwolą na szybsze zrzucenie zbędnych kilogramów po ciąży.

Czym są halki wyszczuplające, jakie dają efekty?

Bielizna wyszczuplająca jest nam znana od lat. Warto wiedzieć, że rozwiązaniem, które jest wręcz stworzone dla młodych mam, są halki wyszczuplające. Mają one formę klasycznej sukienki, dzięki czemu w łatwy i szybki sposób rozprawiają się ze wszystkimi mankamentami sylwetki, z którymi trudno pogodzić się po porodzie. Halki wyszczuplające dla młodych mam pozwalają na kompleksowe wymodelowanie sylwetki:

  • spłaszczenie brzucha,
  • zaznaczenie talii,
  • wymodelowanie bioder,
  • uniesienie pośladów.

Mogą one mieć wszyte body, by jeszcze lepiej modelować brzuch. Dodatkowo decydując się na model push-up możliwe jest uniesienie i optyczne powiększenie piersi. Halki wyszczuplające w różnych rozmiarach na justbeck.com.pl to rozwiązanie, które sprawdzi się dla pań z każdą figurą oraz wagą. Można zakładać je zarówno na co dzień, jak i wyjątkowe okazje, by poczuć się piękniej i pewniej. Halki wyszczuplające nie odznaczają się pod ubraniem, dlatego można nosić je nawet pod bardzo obcisłą odzieżą, a przy tym nie krepują ruchów i powalają na komfortowe poruszanie się oraz opiekowanie się maluszkiem. Będą także bardzo wygodne podczas karmienia piersią.

Na jaką inną bieliznę wyszczuplającą warto zwrócić uwagę?

Warto wiedzieć, ze halki wyszczuplające to nie jedyne rozwiązanie, które oferują młodym matkom sklepy z bielizną modelująca. Produktem polecanym kobietom po porodzie są gorsety. Oprócz natychmiastowego spłaszczenia brzucha, wygładzenie tzw. fałdek oraz podkreślenia talii pozwalają na szybszy powrót do figury po ciąży. Panie, które chcą i mają możliwość uprawiania aktywności fizycznej, mogą zdecydować się na bardzo praktyczne gorsety do ćwiczeń. Są niezwykle wygodne, a ćwiczenie w nich ma zbawienny wpływ na figurę. Nie chodzi tu o często powielany mit szybszego spalania tłuszczu, ale o przyspieszone obkurczanie mięśni brzucha. Dzięki ćwiczeniom w tego typu bieliźnie staną się one także bardziej smukłe i wydłużone. Gorset może także pozytywnie wpłynąć na rozstęp mięśni brzucha, do którego często dochodzi w czasie ciąży. Ciekawą propozycją sklepów, np. wcześniej wspomnianego Just Beck, są także majtki oraz spodenki modelujące. Sprawiają, że brzuch jest spłaszczony, biodra podkreślone, a pośladki znacznie uniesione. Na rynku można znaleźć także modele push-up, które dodatkowo będą je powiększać i zaokrąglać. Eksperci zalecają, aby każdego typu bieliznę wyszczuplającą zacząć nosić po zakończeniu połogu.

Inne metody na szybki powrót do wymarzonej figury po ciąży

Bielizna wyszczuplająca jest jedynie rozwiązaniem doraźnym. Wiele pań chce czuć się i wyglądać dobrze także bez niej. Jakie są sprawdzone sposoby na szybki, ale i zdrowy oraz bezpieczny sposób na powrót do świetniej formy? Pierwszym i najważniejszym krokiem w walce o dawną siebie powinna być właściwa dieta pełna niezbędnych składników odżywczych – białka, wapnia, ale i witamin oraz żelaza. Karmiąc piersią, nie należy stosować deficytu kalorycznego, ponieważ takie żywienie maluszka zwiększa zapotrzebowanie młodej mamy na kalorie, w innym przypadku można zastosować niewielki. Kolejnym z dobrze znanych sposób na zrzucenie nadmiaru tkanki tłuszczowej i wysmuklenie sylwetki są ćwiczenia. Rozpoczęcie aktywności fizycznej po porodzie powinno być skonsultowane z lekarzem. Zazwyczaj na początku zalecane są spacery i jazda na rowerze. Często można także wykonywać lekkie ćwiczenia na mięśnie brzucha, z czasem można przejść do bardziej zaawansowanych sportów. Przyjmowanie wszelkiego rodzaju suplementów diety wspomagających odchudzanie powinno być bezwzględnie skonsultować ze specjalistą. Warto pamiętać, że powrót do formy po ciąży to długotrwały proces, który wymaga cierpliwości. Najszybciej i najłatwiej chudnie się w czasie pół roku od porodu, później metabolizm może znacząco zwolnić, dlatego warto rozpocząć walkę o lepszą formę przed upływem tego czasu.