Kobieta przytulająca dziecko do piersi

Jakie ubrania dla karmiącej mamy warto mieć w swojej garderobie?

Karmienie piersią dziecka jest najlepszym, najprostszym, najzdrowszym i najtańszym rozwiązaniem, jeżeli chodzi o zapewnienie podstawy żywienia malucha. Dla kobiet bywa to jednak nie lada wyzwanie i często, aby je sobie ułatwić, wybierają specjalnie dostosowane do tego ubrania. Jaki jest ich wybór?

Czy warto inwestować w ubrania dla matek karmiących?

Opieka nad niemowlęciem jest wymagająca, dlatego w wielu kwestiach jeżeli jest taka możliwość, lepiej sobie zadanie to ułatwić niż utrudnić. Dotyczy to także karmienia piersią, które bywa z wielu względów mocno niekomfortowe. Niemowlęta, zwłaszcza te młodsze, piją mleko nawet co 2-3 h, co oznacza, że trzeba szybko dostosować się do ich potrzeb, nie zawsze w idealnych warunkach. Specjalnie zaprojektowanie ubrania dla karmiących matek to ułatwiają, nie tylko skracając czas przygotowań do karmienia, ale i dając o wiele większe poczucie komfortu samej kobiecie.

Jakie są ubrania dla karmiących mam?

Jeszcze kilkanaście, kilkadziesiąt lat temu, rynek nie był tak dobrze wyposażony jak obecnie. Dzisiaj kobiety karmiące mają naprawdę szeroki wybór ubrań dostosowanych do ich potrzeb i każda matka znajdzie coś dla siebie. Co więc możemy znaleźć w sklepach? Będą to zarówno specjalnie zaprojektowane staniki, bluzki, bluzy, koszule, jak i sukienki dla karmiących. Oferta jest szeroka, do tego kroje i fasony są na tyle ciekawe, że nie tylko spełniają praktyczną funkcję, ale są też po prostu ładne.

Jaki stanik dla mamy karmiącej?

Mówiąc o ubraniach dla karmiących matek, nie można w tym temacie pominąć tak istotnej kwestii jak bielizna. Biustonosze te są tak zaprojektowane, by były wsparciem dla piersi, nie uwierały i nie obciążały pleców. Dodatkowo posiadają specjalne nakładki, które w razie potrzeby pozwalają na szybki i wygodny dostęp do piersi, gdy dziecko tego potrzebuje.

Jaka bluzka dla karmiącej mamy?

Jeżeli chodzi o bluzki, mamy ich całkiem spory wybór. Z pewnością ciekawą i bardzo wygodną opcją dla młodych mam będą tutaj ubrania o kroju kopertowym, ale nie tylko. Można spotkać także koszule, które mają specjalne zamki wszyte w okolicach biustu lub zastępuje się je zakładkami z materiału, które łatwo potem odchylić. Są to bardzo dyskretne rozwiązania, które jednocześnie doskonale się sprawdzają, zwłaszcza gdy jest się poza domem.

Jaka sukienka dla mamy karmiącej piersią?

Warto też wspomnieć o sukienkach, które przecież są niezwykle kobiecą częścią garderoby. Tutaj też można liczyć na sporą wygodę, szczególnie przez wspomniane wyżej wszyte zamki, kopertowy krój czy wykorzystanie zakładek, zdobień i falbanek. W ten sposób kobieta nie musi rezygnować z wyglądu, może chodzić, w czym chce, może być modna i jednocześnie bez problemu karmić piersią.

Lepiej ułatwiać sobie życie, niż je utrudniać, a specjalne ubrania dla mam karmiących zdecydowanie są dużą pomocą w opiece nad niemowlęciem. Dodatkowo zwiększają nasz komfort i pozwalają czuć się pewnie. Czy korzystałyście z podobnych udogodnień?