Stok wyciąg

Nauka jazdy na nartach dla dzieci: instruktor, przedszkole narciarskie, czy rodzice? Co wybrać?

Ferie zimowe już niebawem, a to oznacza, że najwyższy czas pomyśleć o tym, jak zaplanować dzieciom czas wolny. Podczas takich ferii w zimowej aurze warto zadbać o to, by dzieci nauczyły się jeździć na nartach. Im wcześniej zaczną, tym lepiej. W lekcjach szusowania udział mogą wziąć nawet 3-latki. Jak więc skutecznie przekonać dziecko do nart?

Nauka jazdy na nartach w przedszkolach narciarskich

Jedną z opcji nauczenia dzieci jazdy na nartach, jest skorzystanie z organizowanych podczas sezonu zimowego specjalnych zajęć pod czujnym okiem instruktorów. Mowa o przedszkolach narciarskich. W takich lekcjach wziąć udział mogą dzieci w wieku od 3 do 5 lat. Szkolenie odbywa się w bezpiecznym, oddzielonym od innych tras miejscu. Nauka jazdy na nartach dla dzieci w przedszkolu narciarskim jak Beskid Sport Arena w Szczyrku pozwala na zdobycie umiejętności szusowania od podstaw. Podczas zajęć najmłodsi kursanci nie tylko się uczą, ale przede wszystkim dobrze bawią. W takich przedszkolach narciarskich lekcje trwają kilka godzin, istnieje możliwość wykupienia dowolnej liczny dni szkoleń.

Nauka jazdy na nartach z instruktorem

Jeśli dziecko nie chce uczyć się jazdy na nartach z innymi rówieśnikami, wówczas warto rozważyć lekcje z instruktorem. Podczas takich prywatnej nauki, instruktor dobierze do ucznia indywidualny program zajęć, który będzie odpowiedni dla danego stopnia umiejętności. Co ważne, lekcje prywatne odbywają się zarówno dla dzieci, które dopiero zaczynają przygodę z nartami, jak i dla tych, które chcą jedynie podszkolić technikę jazdy. Plusem takiej nauki jest to, że można wykupić wiele godzin lekcji, ponadto dziecko może lepiej przyswoić nowe umiejętności, kiedy cała uwaga instruktora jest skupiona tylko na nim.

zobacz także:  Jak często karmić niemowlę?

Nauka jazdy na nartach z rodzicem

Nauka jazdy na nartach z rodzicem może być bardzo wymagająca dla obu stron. Dzieci nie zawsze chcą słuchać mamy czy taty, co skutecznie może utrudnić przeprowadzenie lekcji. Ponadto rodzic musi naprawdę dobrze jeździć, żeby przekazać taką wiedzę dziecku i nie wpoić mu niewłaściwych nawyków na stoku. Decydując się jednak na taką formę nauki, konieczne jest przeprowadzenie rozgrzewki, jeszcze przed wyjazdem na stok. Warto też dziecko oswoić ze śniegiem. Nie wszystkie mogą dobrze znosić upadki. Nie można też narzucać maluchowi swojego tempa, ani nie stawiać przed nim zbyt wygórowanych wymagań. Dziecko na początku może nie przyswajać wszystkiego szybko, może się bać, trzeba okazać mu sporo wsparcia, ale i cierpliwości.

Jak nauczyć dziecko jeździć na nartach?

Która opcja nauki jazdy na nartach jest więc najlepsza? Zdecydowanie ta pod okiem instruktora. Najwięcej zalet ma przedszkole narciarskie, ponieważ podczas takich zajęć dziecko nie tylko się uczy, ale też dobrze bawi z innymi dziećmi, a przy tym może w pewnym stopniu z innymi kursantami rywalizować, co sprzyja nauce. Równie skuteczne mogą być prywatne lekcje jazdy na nartach z instruktorem, jeśli maluch wśród innych osób nie może się skupić i woli być uczony w towarzystwie jednej osoby.

zobacz także:  Jak wygląda świat młodej mamy, czy młoda mama ma trudno, jak pomóc młodej mamie?