Mama z wózkiem i dzieckiem

Torba do wózka dla mamy – jak wybrać? Czym się kierować przy zakupie?

Jednym z podstawowych akcesoriów niezbędnych dla każdego rodzica jest torba do wózka. To w niej chowamy takie podstawowe rzeczy jak jedzenie i picie dla dziecka, pieluszki, zabawki, chusteczki i wiele, wiele innych. Dlatego też tak ważne jest, aby przed zakupem się zastanowić nad tym, jaka torba będzie dla nas najpraktyczniejsza.

Jaką torbę do wózka kupić i czym się kierować?

Na rynku mamy duży wybór akcesoriów dla dzieci i rodziców, dlatego zanim przystąpimy do zakupu, lepiej jest je dokładnie sprawdzić i wybrać tak, by odpowiadała naszym potrzebom. Oczywiście zawsze istnieje możliwość, że już na etapie zakupu wózka, w zestawie dołączona jest również torba – wówczas problemu nie ma, chyba, że z jakiś względów postanowimy kupić inną. W każdym razie jest kilka aspektów, na które powinniśmy zwrócić uwagę, czyli: pojemność torby, ilość przegródek, długość i regulacja paska, waga czy sposób mocowania do wózka.

zobacz także:  Co spakować na spacer z małym dzieckiem?

Jaka pojemność torby?

Pojemność torby, to pierwsza rzecz, jaka przychodzi nam na myśl. Powinna być ona na tyle duża, by mogła pomieścić, wszystkie podstawowe akcesoria dla dziecka, a także i kilka innych dodatkowych rzeczy – w końcu nigdy nie wiadomo, co będzie potrzebne. Ważne są przy tym także dodatkowe przegrody i kieszenie. Najlepiej żeby było ich kilka i były od siebie oddzielone, w końcu oprócz środków pielęgnacyjnych czy pampersów, często zabieramy jedzenie, picie, zabawki czy nawet nasze własne rzeczy.

Jakie mocowanie torby do wózka i jego pasek?

Bardzo istotną rzeczą jest sposób mocowania torby do wózka. Często wybiera się torby z rzepami, ale trzeba pamiętać, że po pewnym czasie tracą one swoje właściwości i przestają się trzymać. Obecnie popularnym sposobem mocowania jest z wykorzystaniem pasów, które blokują zsuwanie się torby w ramy wózka. Ważne jest, aby konkretny system nie blokował dostępu do samej torby, a niektóre z nich dostosowane są do konkretnych modeli wózków, na co też należy zwrócić uwagę. Sam pasek od torby powinien być szeroki, a także regulowany, co pozwoli na lepsze jego dostosowanie, gdy torbę odepniemy od wózka i będziemy nosić.

zobacz także:  Jak wybrać dywan do pokoju dziecka? Aranżacja pokoju dziecięcego!

Jaka waga torby do wózka?

Torba powinna być solidna, ale jednocześnie niezbyt ciężka. Jako że najczęściej nosimy w niej całe mnóstwo różnych rzeczy, lekka nie będzie, a jeżeli jeszcze dodatkowo torba sama w sobie wiele waży, będzie to dla nas po prostu niewygodne i niepraktyczne. Dobrze jest więc i na ten aspekt zwrócić szczególną uwagę.

Jaki materiał torby do wózka?

Wykonanie torby do wózka powinno być porządne i wysokiej jakości. Ponieważ będziemy w nim trzymać środki pielęgnacyjne czy jedzenie, istotne jest, by torba była odporna na zabrudzenia i wilgoć, a także by można ją było w łatwy sposób wyczyścić. Warto też zwrócić uwagę na certyfikaty i atesty, które dany materiał powinien posiadać, bo wykluczy niebezpieczne substancje obecne w torbie i które mogłyby zagrażać dziecku, a także przedmiotom w niej umieszczonym i o szczególnej delikatności.

Jaki wygląd torby do wózka?

Wygląd torby jest już rzeczą całkowicie indywidualną. Obecnie na rynku dostępnych jest bardzo wiele toreb o różnorodnym designu. Niektóre z nich są proste i minimalistyczne, inne przypominają typowe kobiece torebki. Jeżeli więc z wózkiem chodzi także tata, trzeba się zastanowić, czy taka „kobieca” torba do wózka to dobry pomysł. Najlepiej kierować się też wyglądem wózka, aby torba maksymalnie do niego pasowała,zarówno wzorem, jak i kolorem. Dobrze sprawdzają się przede wszystkim torby w ciemniejszych kolorach, co jest też bardzo praktycznym rozwiązaniem, ponieważ mniej widać na nich brudu.

zobacz także:  Jaka wyprawka dla przedszkolaka? Co przyda się dziecku w przedszkolu?