Mama z wózkiem i dzieckiem

Torba do wózka dla mamy – jak wybrać? Czym się kierować przy zakupie?

Jednym z podstawowych akcesoriów niezbędnych dla każdego rodzica jest torba do wózka. To w niej chowamy takie podstawowe rzeczy jak jedzenie i picie dla dziecka, pieluszki, zabawki, chusteczki i wiele, wiele innych. Dlatego też tak ważne jest, aby przed zakupem się zastanowić nad tym, jaka torba będzie dla nas najpraktyczniejsza.

Jaką torbę do wózka kupić i czym się kierować?

Na rynku mamy duży wybór akcesoriów dla dzieci i rodziców, dlatego zanim przystąpimy do zakupu, lepiej jest je dokładnie sprawdzić i wybrać tak, by odpowiadała naszym potrzebom. Oczywiście zawsze istnieje możliwość, że już na etapie zakupu wózka, w zestawie dołączona jest również torba – wówczas problemu nie ma, chyba, że z jakiś względów postanowimy kupić inną. W każdym razie jest kilka aspektów, na które powinniśmy zwrócić uwagę, czyli: pojemność torby, ilość przegródek, długość i regulacja paska, waga czy sposób mocowania do wózka.

zobacz także:  Jak wybrać dywan do pokoju dziecka? Aranżacja pokoju dziecięcego!

Jaka pojemność torby?

Pojemność torby, to pierwsza rzecz, jaka przychodzi nam na myśl. Powinna być ona na tyle duża, by mogła pomieścić, wszystkie podstawowe akcesoria dla dziecka, a także i kilka innych dodatkowych rzeczy – w końcu nigdy nie wiadomo, co będzie potrzebne. Ważne są przy tym także dodatkowe przegrody i kieszenie. Najlepiej żeby było ich kilka i były od siebie oddzielone, w końcu oprócz środków pielęgnacyjnych czy pampersów, często zabieramy jedzenie, picie, zabawki czy nawet nasze własne rzeczy.

Jakie mocowanie torby do wózka i jego pasek?

Bardzo istotną rzeczą jest sposób mocowania torby do wózka. Często wybiera się torby z rzepami, ale trzeba pamiętać, że po pewnym czasie tracą one swoje właściwości i przestają się trzymać. Obecnie popularnym sposobem mocowania jest z wykorzystaniem pasów, które blokują zsuwanie się torby w ramy wózka. Ważne jest, aby konkretny system nie blokował dostępu do samej torby, a niektóre z nich dostosowane są do konkretnych modeli wózków, na co też należy zwrócić uwagę. Sam pasek od torby powinien być szeroki, a także regulowany, co pozwoli na lepsze jego dostosowanie, gdy torbę odepniemy od wózka i będziemy nosić.

zobacz także:  Co spakować na spacer z małym dzieckiem?

Jaka waga torby do wózka?

Torba powinna być solidna, ale jednocześnie niezbyt ciężka. Jako że najczęściej nosimy w niej całe mnóstwo różnych rzeczy, lekka nie będzie, a jeżeli jeszcze dodatkowo torba sama w sobie wiele waży, będzie to dla nas po prostu niewygodne i niepraktyczne. Dobrze jest więc i na ten aspekt zwrócić szczególną uwagę.

Jaki materiał torby do wózka?

Wykonanie torby do wózka powinno być porządne i wysokiej jakości. Ponieważ będziemy w nim trzymać środki pielęgnacyjne czy jedzenie, istotne jest, by torba była odporna na zabrudzenia i wilgoć, a także by można ją było w łatwy sposób wyczyścić. Warto też zwrócić uwagę na certyfikaty i atesty, które dany materiał powinien posiadać, bo wykluczy niebezpieczne substancje obecne w torbie i które mogłyby zagrażać dziecku, a także przedmiotom w niej umieszczonym i o szczególnej delikatności.

Jaki wygląd torby do wózka?

Wygląd torby jest już rzeczą całkowicie indywidualną. Obecnie na rynku dostępnych jest bardzo wiele toreb o różnorodnym designu. Niektóre z nich są proste i minimalistyczne, inne przypominają typowe kobiece torebki. Jeżeli więc z wózkiem chodzi także tata, trzeba się zastanowić, czy taka „kobieca” torba do wózka to dobry pomysł. Najlepiej kierować się też wyglądem wózka, aby torba maksymalnie do niego pasowała,zarówno wzorem, jak i kolorem. Dobrze sprawdzają się przede wszystkim torby w ciemniejszych kolorach, co jest też bardzo praktycznym rozwiązaniem, ponieważ mniej widać na nich brudu.

zobacz także:  Jaka wyprawka dla przedszkolaka? Co przyda się dziecku w przedszkolu?