pokój niemowlaka

Jakie dekoracje do pokoju niemowlaka?

Urządzasz pokój niemowlaka i zastanawiasz się, na jakie dekoracje postawić? Co sprawdzi się w sypialni maluszka? Podpowiadamy, jakie ozdoby  do pokoju dziecka na ścianę wybrać i co jeszcze pozwoli na zaaranżowanie przestrzeni.

Dekoracje do pokoju dziecka

Aby pokój dziecięcy był funkcjonalny, trzeba postawić na meble. Jednak to nie wystarcza. Pokój maluszka musi być też przytulny. To można osiągnąć, kupując dodatki do pokoju dziecięcego. Jakie? Na pewno przyda się moskitiera nad łóżeczko, firanki i zasłony. Dzięki tego typu tekstylnym dodatkom można stworzyć znacznie bardziej przytulne wnętrze. Dobrej jakości, łatwą do utrzymania w czystości moskitierę do łóżeczka wybierz z poradami Smyk24.pl. Sprawdź, na co zwrócić uwagę, szukając takich materiałowych dekoracji do pokoju dziecka. Dobrym rozwiązaniem jest również położenie w sypialni maluszka miękkiego dywanu lub chodnika. Gdy pociecha zacznie ćwiczenia z podnoszenia główki w leżeniu na brzuszku, pełzanie i raczkowanie, wówczas przydadzą się maty piankowe na podłogę. Są łatwe do utrzymania w czystości, a amortyzują upadki malca.

Dodatki do pokoju dziecięcego

Innymi dekoracjami do sypialni maluszka może być oświetlenie. Bardzo modna jest świetlna girlanda do pokoju dziecięcego, która złożona jest z bawełnianych kulek. Daje subtelne, dekoracyjne oświetlenie. Oczywiście przyda się też lampka nocna – tę można dostać w różnych kształtach i kolorach. Może być króliczkiem, misiem, słoneczkiem. Lampa sufitowa najlepiej, gdy jest neutralna. W pokoju dziecka warto postawić też lampę podłogową. Sprawdzi się zwłaszcza w pobliżu fotela do karmienia.

Innymi dodatkami mogą być gadżety do pokoju chłopca i dziewczynki, takie jak zwisające baloniki, tiulowe pompony, łapacze snów, makramy. Dzisiaj bardzo modne są drewniane dekoracje do pokoju dziecka – stawiane i wieszane. Może być to imię dziecka w 3D lub różnego rodzaju ozdoby nawiązujące do symboliki dziecięcej.

Ozdoby na ścianę do pokoju dziecięcego

Bardzo ważne jest to, by zadbać również o dekoracje na ścianę do pokoju dziecka. Dzięki temu pomieszczenie będzie w pełni zaaranżowane. Można postawić na obrazki do pokoju dziecka. Dzisiaj da się kupić gotowe plakaty w ramach. Mogą przedstawiać np. zwierzątka. Świetnie w pokoju dziecka sprawdzą się również zdjęcia, zwłaszcza wielkoformatowe. Dzisiaj popularne są również naklejki na ścianę dla dzieci. Mogą przybierać różne formy. Zarówno przedstawiać kwiaty i inne wzory, jak i postaci z bajek. Dekoracje ścienne do pokoju dziecka to również wszelkie materiałowe girlandy, proporczyki, zawieszane maskotki czy innego typu drewniane dodatki na ścianę.

Aby pokój dziecka był przytulny, warto postawić na wszelkie tekstylne dekoracje. Przydatne będą więc moskitiery, baldachimy, namioty tipi, ale i zasłony, firany oraz rolety. Dobrze jest też postawić na miękki dywanik, a jeśli w pokoju stanie fotel do karmienia – również na poduszki ozdobne. W pełni udekorować sypialnię dla niemowlaka pomogą dekoracje ścienne, a więc plakaty, zdjęcia i obrazki w pięknych ramach oraz ozdobne oświetlenie.