co spakować na spacer z dzieckiem

Co spakować na spacer z małym dzieckiem?

Każda mama wie, że dziecko powinno przebywać na świeżym powietrzu jak najwięcej czasu. Jeśli pogoda dopisuje, warto spędzać z maluchem na dworze nawet kilka godzin, jednak do takiej wyprawy musisz się odpowiednio przygotować. Co spakować na spacer z małym dzieckiem?

Co dla mamy na spacer z niemowlakiem?

Pierwsze spacery z niemowlakiem to dla każdej mamy wielkie przeżycie. Jeśli chcesz, aby długa przechadzka była dla Was przyjemnością, a nie przykrym obowiązkiem, powinnaś spakować do torby sporo przedmiotów. Wykaz niezbędnych rzeczy jest rozległy, a dzięki niektórym drobiazgom unikniesz niespodzianek i zbędnego stresu. Co spakować do torebki kiedy jest się mamą wskazuje https://www.cafe-mama.pl, gdzie znajdziesz dokładną listę akcesoriów, które pomogą w awaryjnych sytuacjach.

Pamiętaj też o sobie i włóż do spacerowej torby paczkę chusteczek higienicznych, małe opakowanie antybakteryjnego żelu lub nawilżanych chusteczek antybakteryjnych oraz butelkę wody. Jeśli karmisz piersią, zabierz ze sobą wkładki laktacyjne, zajmują niewiele miejsca i nie warto o nich zapominać.

Spacer z małym dzieckiem – co spakować?

Torba do wózka dziecięcego musi być na tyle duża, by pomieścić sporo niezbędnych dziecku i mamie przedmiotów. Dobrze jeśli ma kilka kieszeni, które ułatwią Ci organizację i szukanie rzeczy podczas spaceru. Do głównej przegrody spakuj 3 pieluchy na zmianę, opakowanie nawilżanych chusteczek przeznaczonych do higieny niemowlęcej w wersji mini oraz krem do pielęgnacji dziecięcej pupy. Na spacerze idealnie sprawdzą się małe opakowania próbek kremu, którego używasz.

zobacz także:  Jak rozwijać wyobraźnię dziecka?

spacer z dzieckiem - co spakować

Niektóre torby wyposażone są w matę do przewijania dziecka, jednak jeśli Twoja takiej nie ma koniecznie zabierz ze sobą wodoodporny podkład, na którym położysz maluszka podczas zmiany pieluszki. Weź ze sobą małe foliowe torebki, do których włożysz zużytą pieluchę lub mokre ubranko.

Na spacer z małym dzieckiem spakuj też tetrową lub flanelową pieluszkę, która przyda się podczas karmienia, kiedy maluszkowi się uleje. Jeśli nie karmisz piersią lub nie chcesz tego robić w miejscu publicznym, nie zapomnij o wodzie lub mleku dla dziecka. Tutaj przyda się opakowanie termoaktywne, które utrzyma optymalną temperaturę napoju.

Jak przygotować torbę na spacer z małym dzieckiem latem?

W ciepłe dni do torby na spacer z dzieckiem spakuj koniecznie krem z filtrem, pamiętaj, aby smarować nim maleństwo co dwie godziny. Zabierz też ze sobą kocyk, na którym będziesz mogła położyć maluszka w zacienionym miejscu. Weź ze sobą kilka ulubionych zabawek swojej pociechy, w przypadku maluszka dobrze sprawdzi się żelowy gryzak, dla starszego dziecka może być to ulubiony miś, piłeczka lub niewielka książeczka.

zobacz także:  Jak zamaskować brzuch po ciąży? Sukienki tuszujące brzuch to tylko jeden z pomysłów

Do torby włóż, stosowny do warunków pogodowych, komplet ubranek na zmianę, nie zapomnij o cienkiej, bawełnianej czapeczce. Nawet jeśli pogoda Wam sprzyja i świeci słońce miej zawsze pod ręką przeciwdeszczową folię, schowaj ją pod wózek i zabieraj ze sobą niezależnie od prognoz.